Yönetim Sistemi


Değerli Öğrenciler,

2022-2023 yılı itibariyle üniversitemiz kendi uzaktan öğrenme yönetim sistemini kullanmaktadır. Yeni sistem Mergen sistemiyle aynı kullanım işlevine sahip olup eski sistem (mergen.btk.gov.tr) kullanılmayacaktır.

Sisteme https://lms.alanya.edu.tr sayfası üzerinden öğrenci numaranızı içeren e-posta hesap bilgilerinizi (ogrenci_no@ogr.alanya.edu.tr) kullanarak giriş yapabilirsiniz. Dolayısıyla yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kurumsal e-posta hesaplarını Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'ndan temin etmesi gerekmektedir.

2022 - 2023 Güz Döneminde, öğrenme yönetim sistemi üzerinden uzaktan eğitim yolu ile yürütülen derslerin işlenişi ve nitelikleri için buraya tıklayınız.

Yeni öğrenme yönetim sistemi sadece uzaktan verilen dersler için olmayıp yüzyüze verilecek olan dersler için de dijital platform olarak kullanılabilmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için edinmek için öğretim elemanlarımız için hazırlanan kılavuz dosyasından ve aşağıda yer alan videolardan yararlanılabilir.

Yeni öğrenme yönetim sistemi için tavsiye edilen tarayıcı Mozilla Firefox uygulaması olup Google Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarında da kullanılabilir. Ancak bu tarayıcılarda karşılaşılan boş sayfa sorunu için sayfanın Shift+F5 tuşlarıyla yenilenmesi gerekmektedir.

Herhangi bir sorun ve geri bildiriminiz için uzem@alanya.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Eğitim Videoları

Derslerin Görüntülenmesi

Derslerin Görüntülenememesi

Derslerin İçeriğinin Görüntülenmesi

Derslerin İçeriğinin Görüntülenememesi